Reformer  pilates, vücudumuzu ağırlık,dirençli   yaylar  ve egzersiz yöntemleri   ile  birlikte özel tasarlanmış  alettir.

Reformer pilates sağlık ve form tutma yanında omuz ve iskelet sistemi içinde faydası olduğu bilinmektedir.


OMURGAYI DİKLEŞTİRİR VE POSTÜRÜ DÜZELTİR

Reformer pilates alet üzerinde denge (stabilizasyon) ve güç gerektirdiği için  antrenmanlarına  düzenli katılan bireylerin  omurgaları hizalanıp dikleşmekte ve  postürü  düzeltmektedir.


ESNEKLİĞİ ARTIRIR

Reformer pilates aletinde dirençli yaylarla egzersizler yapıldığı için zaman içinde kaslar esneklik kazanmakta ,kaslarda bulunan bağ dokuları  güçlenmektedir. Güçlü olan kaslar yırtık ve zedelenmelere karşı  dirençli hale gelmektedir.


SIRT VE BEL AĞRILARINI  AZALTIR

Vücutta kronikleşmiş   sırt ve bel ağrılarını azaltmak için   reformer  pilates aleti (Core) iskelet sistemindeki kasları güçlendirir. Masa başında çalışanlar  için ideal bir alettir.


NEFESİ DÜZENLER

Reformer  pilates  egzersizleri  düzgün nefes  alıp  vermeyi zamanla sistematik  hale getirir. Kurallı,düzgün  ve doğru  şekilde  nefes  alan   bireyler  kaliteli  hayat  sürer.


KASLARI  ŞEKİLLENDİRİR

Reformer  pilates tüm  vücudu  eşit   oranda  çalıştırmaktadır.Düzenli  olarak  kullanıldığında kasların uzamasını   ve  biçimlenmesini  10-15  seans aralığında  gösterir.